SPONSORITIEDOTE: UB Teollisuusobligaatio nyt myynnissä

Kirjoittaja
Viesti
Kirjoittanut m1r4 Pe, 06/02/2009 - 15:40.

Ohessa esite UB Teollisuusobligaatiosta sekä merkintälomake mahdollista merkintää varten. UB Teollisuusobligaatio on noin 14 kuukauden mittainen korkosijoitus, jonka tuotto perustuu neljän vahvan pohjoismaisen teollisuusyrityksen (UPM-Kymmene, Metso, Scania ja Ericsson) yrityslainojen tuottotasoon.

Teollisuusobligaation korkotuotto on alustavasti n. 5 % (14 kuukauden viitekorko + 2,5 - 3 %-yksikköä). Korko maksetaan pääomalle eräpäivänä 5.4.2010.

Merkintäaika päättyy 12.2. ja minimimerkintä on 50.000 euroa. Annan mielelläni lisätietoja obligaatiosta ja vastaan mahdollisiin kysymyksiin puhelimitse tai sähköpostitse.

UB on suomalainen vuonna 1986 perustettu sijoituspalveluyritys, joka tarjoaa asiakkailleen korkealaatuisia varainhoitopalveluita.

Yhteystiedot:
UB Omaisuudenhoito Oy
Jani Lehti, toimitusjohtaja
Puh. (09) 25 380 322
jani.lehti@unitedbankers.fi
http://www.unitedbankers.fi
.



#1 La, 07/02/2009 - 00:08 Otsikko : Miksi juuri UB ja Orkissa?

Miksi tämä on Orkissa ja miksi tämä on nostettu etusivulle? Kysymys on ylläpidolle, joka on viestin jättäjä.


#2 La, 07/02/2009 - 12:05 Otsikko : asia klaari

Kiitokset Orkin nopealle ylläpidolle, joka jo onkin ollut minuun yhteydessä priva-meilin kautta. Tarkoitukseni ei ollut arvostella Orkin toimintaa, vaan avoimesti kysyä sitä mitä kysyin.

Vaikka tiedänkin, mitä sponsori tarkoittaa, en ollut huomannut, että kyseisen firman ja Orkin välillä on pidempään ollut yhteistyötä. Hienoa, että Orkilla riittää tukijoita, jotta sivusto toimii ja pysyy hyvissä hyppysissä tulevaisuudessakin Smiling


#3 La, 07/02/2009 - 19:47 Otsikko : Kiitokset UB:lle

Tosiaankin, lämpimät kiitokset United Bankersille Orkin sponsoroinnista. Tämä sponsorointi omalta osaltaan mahdollistaa Orkin olemassaolon. Erityiset kiitokset myös Jani Lehdelle hänen Orkkiin kirjoittamistaan asiantuntevista sijoittaja-artikkeleista.

__________________

"There is far more opportunity than there is ability"
--Thomas A. Edison