Moottoripyörän vuokraaminen..?
Heitä sama kysymys www.costariders.com niin eiköhän tule hyviä vinkkejä
.
- Kirjaudu·tai·rekisteröidy·kirjoittaaksesi kommentteja
http://www.rentabike.org/en/index.htm
Kallista on, hankaluudesta en osaa sanoa.. kypärän saa vuokraamosta.
- Kirjaudu·tai·rekisteröidy·kirjoittaaksesi kommentteja
Moottoripyörän vuokraaminen on helppoa ja vuokraamot ovat tottuneet turisteihin. Espanjassa on myös mainiota päästellä mopolla, lisätietoa löytyy jonkin verran ainakin täältä.
Joitain stooreja täällä ja miksei myös täällä.
- Kirjaudu·tai·rekisteröidy·kirjoittaaksesi kommentteja
Nyt ois kax harrikka mimmiä tulossa Fuengirolaa, prätkät ois kiva saada 3 pv:ksi vuokralle... oisko apuja ??? Harrikka vuokraamon yhteystiedot-sivut ei auennut, jotka oli linkissä, hätätilassa mikä vaan customi käy, sillä halu tuntea välimeren tuuli kasvoilla on suuri !
- Kirjaudu·tai·rekisteröidy·kirjoittaaksesi kommentteja
Täältäkin saattaa joku bongata, mutta ehkä parhaiten löydätte fillarit tuolta Costaridersin kautta, siellä viestiä sivuille ja/tai privaviestiä "FatBoyHarrille" niin eiköhän rupea järjestymään!
Tervetuloa!
- Kirjaudu·tai·rekisteröidy·kirjoittaaksesi kommentteja




Hei te kaikki paikalliset aktiivimotoristit.
Voisitteko hieman auttaa lomamatkalle tulevaa motoristia.. Mistä saisi moottoripyörää Malagan seudulta vuokralle, saako vuokraamoista kypärää matkaan ja suositteletteko ylipäätään moottoripyöräilyä Espanjassa? Olisimme kuukauden kuluttua matkalle lähdössä ja talvikauden jälkeen into pyörän selkään on kova, mutta hallittavissa. Huhua olemme asiasta kuuleet, että vuokraaminen on kallista ja hankalaa, mutta kaipaamme paremmin asiasta tietävien neuvoja.
Kiitän kommenteista ja avusta jo etukäteen!