Los Pacos kuvina 2007-2008.

Kirjoittaja
Viesti
Penanen
Kirjoituksia: 25
Liittynyt: 2008-04-08
Paikkakunta: Vantaa / Los Pacos, Fuengirola
Tila: Ei kirjautunut
Kirjoittanut Penanen Ti, 08/04/2008 - 17:03.

Katselen itse mielelläni asuinalueeni uusia kuvioita täällä Suomessa ollessani, joten laitan kaikkien nähtäville kuvia Los Pacosista vuosina 2007-2008. Tuoreimmat kuvat ovat maaliskuulta 2008.

Katsokoon ketä kiinnostaa!Los Pacosin alue.: Panaderia vuonna 2008.Los Pacosin alue.: Panaderia vuonna 2008.
Los Pacosin alue.: Ravintola Mirasierra vuonna 2007.Los Pacosin alue.: Ravintola Mirasierra vuonna 2007.Los Pacosin alue.: Los Pacosin laajin puisto, Parque de la Cantera.Los Pacosin alue.: Los Pacosin laajin puisto, Parque de la Cantera.




Suoratukka
Kirjoituksia: 1404
Liittynyt: 2006-10-17
Paikkakunta: Helsinki
Tila: Kirjautuneena
Ti, 08/04/2008 - 17:41 Otsikko : Kuvat

Kiitos kuvista, oliskos lisää? Smiling


--

Leben und Leben lassen




Penanen
Kirjoituksia: 25
Liittynyt: 2008-04-08
Paikkakunta: Vantaa / Los Pacos, Fuengirola
Tila: Ei kirjautunut
Ti, 08/04/2008 - 17:43 Otsikko : Los Pacos kuvina 2007-2008 jatkuu.

Lisää kuvia Los Pacosin alueelta.
Los Pacosin alue.: Plaza Suomi.Los Pacosin alue.: Plaza Suomi.
Los Pacosin alue.: Avenida Los Pacos.Los Pacosin alue.: Avenida Los Pacos.
Los Pacosin alue.: Entisen Pappabaarin talon tilalle on noussut uusi korkea talo, jossa uusi baari Kuik.  Sen edustalla helmikuussa 2008 perustettu uusi Taxi-tolppa, jonka juurella paikka kahdelle taksille (joita ei tosin koskaan siinä näkynyt, vaan muut autot valtasivat paikat paikallisen tavan mukaan).Los Pacosin alue.: Entisen Pappabaarin talon tilalle on noussut uusi korkea talo, jossa uusi baari Kuik. Sen edustalla helmikuussa 2008 perustettu uusi Taxi-tolppa, jonka juurella paikka kahdelle taksille (joita ei tosin koskaan siinä näkynyt, vaan muut autot valtasivat paikat paikallisen tavan mukaan).
Los Pacosin alue.: Vanha hevostalli saa väistyä uuden rakentamisen tieltä.  Peña Cavallistan rauniot maaliskuussa 2008.Los Pacosin alue.: Vanha hevostalli saa väistyä uuden rakentamisen tieltä. Peña Cavallistan rauniot maaliskuussa 2008.




Minni8
Kirjoituksia: 241
Liittynyt: 2007-07-28
Paikkakunta: Oulun lääni
Tila: Ei kirjautunut
Ti, 08/04/2008 - 17:57 Otsikko : Tutun näköistä

Mukava katella kuvia paikasta jossa vietettiin kesäkuu viitisen vuotta sitten.
Panaderiasta käytiin ostaan leipää, leivonnaisia ja tyttärelle synttärikakku.

Tykkäsin kovasti alueesta. Rauhallinen ja ei kuitenkaan kaukana Fugen ytimestä. Kävellen liikuttiin tosi paljon, kilometrejä varmaan kerty sen kuukauden aikana ihan mukavasti.

Voisin jopa kuvitella joskus asuvani tällä alueella. Mutta ei varmaan ihan lähi vuosina. Sitä ennen täytyy tyytyä lomailemaan espanjan auringon alla.

Ei siihen olis enää kuin reilut nelijä viikkoo kun suuntaan rannikolle. Pikkusen jänskättää jo Smiling




Penanen
Kirjoituksia: 25
Liittynyt: 2008-04-08
Paikkakunta: Vantaa / Los Pacos, Fuengirola
Tila: Ei kirjautunut
Ti, 08/04/2008 - 18:14 Otsikko : Vieläkin muutama kuva Los Pacosista.

Vieläkin muutama kuva Los Pacosista.Los Pacosin alue.: Ja rakentaminen jatkuu...  Nyt Avda Pacosolin varressa.  Kuva maaliskuulta 2008.Los Pacosin alue.: Ja rakentaminen jatkuu... Nyt Avda Pacosolin varressa. Kuva maaliskuulta 2008.
Los Pacosin alue.: Ja rakentaminen jatkuu...Los Pacosin alue.: Ja rakentaminen jatkuu...
Los Pacosin alue.: Avenida Los Pacosin vieressä on uusi puisto.  Kuva otettu läheltä bussien 1 ja 5 päätepysäkkiä.Los Pacosin alue.: Avenida Los Pacosin vieressä on uusi puisto. Kuva otettu läheltä bussien 1 ja 5 päätepysäkkiä.
Los Pacosin alue.: Kuvan talo on entisen Parrillan tilalle rakennettu melkoisen mahtava kolossi, jossa on noutoruokaa ja lemmikkitarvikkeita myyvät liikkeet sekä hienostunut baari.Los Pacosin alue.: Kuvan talo on entisen Parrillan tilalle rakennettu melkoisen mahtava kolossi, jossa on noutoruokaa ja lemmikkitarvikkeita myyvät liikkeet sekä hienostunut baari.

Tässä kuvia tällä kerralla. Lisää jossain käänteessä.




m1r4
Admin
Kirjoituksia: 2241
Liittynyt: 2006-07-03
Paikkakunta: Fuengirola
Tila: Kirjautuneena
Ti, 08/04/2008 - 19:00 Otsikko : mahtavia kuvia

Mahtavia kuvia sinulla! Tuttaja seutuja kaikki, päivittäin tulee liikuttua noilla kaduilla. Smiling


--

"Hyvin arvattu on puoliksi tiedetty..."




Suoratukka
Kirjoituksia: 1404
Liittynyt: 2006-10-17
Paikkakunta: Helsinki
Tila: Kirjautuneena
Ti, 08/04/2008 - 19:05 Otsikko : Kiva

Kiitos lisäkuvista. Mielenkiintoista katsella
seutua, jossa en ehtinyt käydä viime vuonna. Smiling


--

Leben und Leben lassen




pintorA
Kirjoituksia: 634
Liittynyt: 2007-07-16
Paikkakunta: siellätäällä
Tila: Ei kirjautunut
Ti, 08/04/2008 - 20:21 Otsikko : lisää


--

Kaikkee Hyvää!




Suoratukka
Kirjoituksia: 1404
Liittynyt: 2006-10-17
Paikkakunta: Helsinki
Tila: Kirjautuneena
Ke, 09/04/2008 - 09:05 Otsikko : Kiitos

Kiitos PintorA. Smiling Hyviä kuvia.


--

Leben und Leben lassen




Taiju
Kirjoituksia: 410
Liittynyt: 2007-09-19
Paikkakunta: Turku
Tila: Ei kirjautunut
Ke, 09/04/2008 - 09:17 Otsikko : Pintor

Kiitos, ihan kun olis käynyt pikaseltaan siellä sun kuvien välityksellä.


--

"Soy libre. He liberado mi mente"